ÜNLÜ FAST FOOD ZİNCİRİ KFC HEPİMİZİ ŞAKALADI MI?

Geçtiğimiz hafta Sony’nin PlayStation 5’i ve Microsoft’un Xbox Series X’i tanıtılmaları ile yeni nesil konsollar artık hafızalara kazınmaya başlamış iken bu rekabet dolu atmosfere hiç akıllara gelmeyecek olan bir marka dahil olmuştu, ünlü fast food zinciri KFC.

KFC Twitter hesabında “Oyunculuğun Geleceği Karşınızda” notu ile bir video paylaştı;

KFConsole adıyla duyurulan konsol, güç düğmesi, disk sürücüsü ve kırmızı ışıklarla gerçek bir oyun konsolu gibi görünüyordu. Ayrıca KFConsole’un platformlar arası uyumluluğa sahip olduğunu iddia ediyordu. 

Ancak bir detay bu videonun bir şakadan ibaret olabileceğini hissettirmişti. KFConsole ayrıca, oyuncuların tavuk pişirmek istedikleri zaman “tavuk odası” adı verilen kırmızı parlayan bir barbekü ızgarasına sahipti. Ve tahmin edersiniz ki bu gerçek olamayacak kadar komik bir durumdu.

Her ne kadar “Acaba gerçek olabilir mi?” duysak da konsol için sipariş vermenizi tavsiye etmeyiz.

Çünkü ne yazık ki, bu gerçek değil.

Konsol dikkat çekici bir şaka olsa da, KFC’nin gerçekten oyun dünyasına açılan ilginç bir yanı var. KFC Oyun Twitter hesabının 128 binden fazla takipçisi var.

2019’da KFC, Steam’de “I Love You Colonel Sanders Dating Simulator Game” adlı gerçek bir oyun yayınladı; ve KFC oyuncuları Minecraft’ta KFC yapıları yapmaya ve paylaşmaya teşvik ediyor.

  • Emre ARSLAN

Kaynak: cnet.com

BM Dergi

Öncekini Oku

İŞ BANKASI’NIN KURULUŞ ÖYKÜSÜ

Sonrakini Oku

WHATSAPP’TA “PARA TRANSFERİ” DÖNEMİ BAŞLIYOR!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.