The Last of Us Part 2 Satışlara Rekorla Başladı!

The Last of Us Part 2 İngiltere kutulu oyun satışı listelerinde zirveye ulaştı!

The Last of Us Part 2 heyecanlı bekleyişin ardından geride bıraktığımız 19 Haziran günü Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazı seçenekleri ile piyasaya çıktı. 

The Last of Us Part 2 satış anlamında şimdiye kadar Playstation 4 için yayınlanan oyunlar arasında en iyi açılışı yaptı. Ama durun, dahası da var: ayrıca şimdiden 2020’nin en çok satan oyunu konumunda. Serinin ilk oyununda yakalanan harikulade başarıyı devam ettiren bir video oyunu bu haliyle büyük satış rakamlarını hak ediyor. Oyun hakkında ilk günden buyana çıkan tartışmalar ise oyunun popülerliğini daha da arttırdı. Oyunun hikayesini beğenmediğini söyleyen bir çok oyuncu, yönetmen Neil Druckmann’ı eleştiri yağmuruna tuttu. Bu kullanıcılar aynı zamanda çeşitli oyun puanlama sitelerinde oyuna düşük puanlar vermeyi de ihmal etmedi. Ama bu eleştiriler satış rakamlarını o kadar da etkilemiş gibi görünmüyor.

The Last of Us Part 2, bir önceki rekortmeni %1 ile geride bıraktı.

Bu hafta yayınlanan The Last of Us Part 2, bir önceki rekor sahibi Uncharted 4’ün (aynı zamanda o da bir Naughty Dog yapımı) açılış haftası satış rakamlarını %1 daha yüksek bir şekilde geride bıraktı. Unutmayınız ki bunlar sadece kutulu oyunlar için açıklanan rakamlar, oyunu dijital olarak çok daha fazla sayıda kişinin indirmiş olması da muhtemel.

Serinin ilk oyununu geride bıraktı.

The Last of Us, 2013’te yayınlanmıştı. Birçok kişinin kalbinde ayrı bir yeri olan The Last of Us, rapora göre koltuğunu The Last of Us Part 2’ye bıraktı. Zira, The Last of Us Part 2 yüzde 76 oranında daha büyük bir açılış yaptı ve The Last of Us serisinin ilk oyunun geçti.

GfK tarafından yayınlanan listeye aşağıdan bakabilirsiniz.

1. The Last of Us Part 2

2. Ring Fit Adventure

3. FIFA 20

4. Mario Kart 8: Deluxe

5. Call of Duty: Modern Warfare

6. Grand Theft Auto 5

7. Minecraft (Switch)

8. 51 Worldwide Games

9. Pokemon Shield

10. Star Wars Jedi: Fallen Order

  • Emre ARSLAN

Kaynak: https://www.gamesindustry.biz/

BM Dergi

Öncekini Oku

Avustralya’nın Yeniden Yeşerdiğini Gösteren Uydu Görüntüleri Yayınlandı

Sonrakini Oku

Günlük Hayatta Ahlaklı Kalabilmek : Kant Etiği

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.