Time’a Göre Geçtiğimiz Yılın En İyi İcadları

 Beyond Sausage

Hem canlılara zarar vermemek, hem sağlıklı yaşamak ve hem de et yemek istiyorum diyorsanız Beyond Meat firmasının yeni ürünü Beyond Sausage (Bitkilerden Sosis) tam size göre. 

 

Robotik Kol (Panda)

Küçük işletmelere uygun geliştirilen Panda bilimsel deneyler gerçekleştirmek, devre kartları üretmek, geliştirilen ürünleri test etmek için kullanılabiliyor.

 

Ev Basabilen 3B Yazıcı

Ev Basabilen 3B Yazıcı Icon çimento kullanarak 35 metrekare civarındaki bir evi üç boyutlu yazıcıyla 48 saatte üretmeyi başardı.

 

Görme Engelliler için

Aira’ binlerce kullanıcısına, bir akıllı telefon ya da Aira’nın özel gözlüklerini kullanarak çevrelerinin canlı videolarını talep üzerine bir ajana aktarabilmelerini sağlayan yeni bir abonelik hizmeti (standart planı için aylık 99 $ ‘dan başlıyor). 

 

 

Futbol Sahası

AP Thailand tarafından geliştirilen ‘’The Unusual Football Fied’’ yer sıkıntısına karşı üretilmiş farklı şekilli bir futbol sahası

 

Geçisli Acuvue Oasys – Lens

Gözlerinizi hiçbir zaman kör güneş ışığına kariı korumak zorunda olmadığınızı veya floresan ampullerin altındaki sekiz artı saatin gerilimini hissetmediğinizi hayal edin. Bu, Acuvue’nun yaklaşmakta olan ışıga duyarlı, görüntü düzeltici kontakt lenslerinin cazibesidir.

 

 

Onaylı Mansiyon

Nissan’ın Arka Kapı Uyarısı, arabada bir çocuk veya evcil hayvan bırakılmışsa, sağlık tehlikelerinin önlenmesine yardımcı olmak için sürücüleri bir korna bipiyle uyarmak için ağırlık aktive edilmiş bir sensör kullanır. 2019 Altima, Sentra ve Rogue modellerinde standart olacak.

 

Eagle 360

Goodyear geliştiği bu lastik otomobilin her  yöne hareket etmesine olanak veriyor. 

 

 

Duvarın İçine Karışan Bir TV

Samsung’un en yeni 4K QLED modelinde sanat eseri, hava durumu raporları veya kişisel fotoğraflar gösteren bir “Ortam Modu” bulunur.

 

Barınak

Mülteciler için üretilen kapı kilitleri ve güneş panelleri gibi özellikleri olan 4 saatten kısa sürede inşa edilen bir yaşam ünitesi.

 

 

Kalp Sağlığını Koruyan İmplant

Kalp sağlığında sorunlar olanlar için geliştirilen kalp monitörü (Abbott’s Confirm Rx Insertable Cardiac Monitor) derinizin altına yerleştiriliyor ve akıllı telefonunuzla düzenli olarak haberleşiyor.

 

 

Kırılmaz Çorap

Normal külotlu çorap bir veya iki aşınmadan sonra yırtılabiliyorsa, Sheerly Genius ’50’ye kadar sürebilir.

 

 

Migren Tedavisi

Amgen ve Novartis ilaç firmaları, Aimovig ile değiştirmek istiyorlar. ilk migren önlemek için  tasarlanan ilk Gıda ve İlaç İdaresi onaylı ilaç oldu.

 

Bebekler İçin Uyku Koçu

En ilgili ebeveynler bile çocuklarını sürekli takip edemezler. Hem bebek monitörü hem de uyku koçu olan bu yeni icat Nanit Plus, bir yandan bebeğinizi canlı olarak izlemenize izin verirken, diğer yandan ortamdaki nem ve benzeri değerler de dahil olmak üzere çocuğunuzun uyku kalitesi ile ilgili gerekli verileri toplayıp size gönderiyor.

 

BM Dergi

Öncekini Oku

Sinemada Ne Var Ne Yok

Sonrakini Oku

Dünya’nın En Değerli 10 Markası

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.